Biżuteria ślubna - jak dobrać?

W życiu zdarzają się wyjątkowe okazje, które nigdy się nie powtórzą. Zazwyczaj jedną z nich jest ślub, który łączy dwójkę kochających się ludzi. Zanim jednak dzień zawarcia związku małżeńskiego nadejdzie, młoda parę czeka mnóstwo przygotowań, zarówno związanych z ceremonią zaślubin, jak i z weselem.

Jak wszyscy doskonale wiemy, para młoda w tym dniu szykuje dla siebie odświętne stroje - panna młoda suknię, natomiast pan młody elegancki garnitur lub smoking. Takie wyjątkowe stylizacje należy oczywiście uzupełnić dopasowaną biżuterią. Wiele par ma jednak problem z dokonaniem wyboru i z tego względu dosyć często otrzymujemy różnego rodzaju pytania o biżuterię ślubną - jak dobrać, aby pasowała, jaka biżuteria ślubna będzie najlepsza do danego koloru sukni itp. Aby więc nieco ulżyć przyszłym nowożeńcom, postanowiliśmy przygotować poradnik, w którym znajdują się informacje o tym, w jaki sposób wybrać najlepszą biżuterię do ślubu. Serdecznie zapraszamy do lektury.


Biżuteria ślubna - jak wybrać?


Zarówno przyszłe panny młode, jak i panowie młodzi często zastanawiają się, jaka biżuteria ślubna będzie najlepsza. Na początek skupmy się na rodzajach i sposobie doboru konkretnych elementów.

W przypadku kobiet wybór jest wręcz ogromny - różnego rodzaju kolczyki, bransoletki, naszyjniki czy diademy. Wszystkie są przeważnie wykonane z niesamowitą dokładnością, filigranowe i delikatne, bardzo kobiece, podkreślające piękno. To, jaka biżuteria będzie odpowiednia, zależy jednak od kilku czynników. Po pierwsze - musi być ona dopasowana zarówno do stylu sukienki, jak i kolorystyki. Biżuteria ślubna złota sprawdzi się przy nieco cieplejszych barwach jak beże, różowe złoto, delikatne róże, natomiast biżuteria ślubna srebrna doskonale wpasuje się w chłodniejszą kolorystykę, a więc w błękity, delikatny niebieski czy pastelowe fiolety.

Oba materiały będą jednak świetnie prezentować się przy bieli, czyli kolorze, który najczęściej ma na sobie panna młoda. Jeśli natomiast chodzi o stylistykę, to ten aspekt także trzeba dopasować. Im skromniejsza i drobniejsza kreacja, tym drobniejsze powinny być dodatki, aby nie przeciążyć całej stylizacji. Natomiast w przypadku długich sukien z koronkowymi elementami i frędzlami można postawić na kolczyki wiszące, szerokie naszyjniki lub nawet kolie.

W przypadku mężczyzn ślubna biżuteria to znacznie mniejsze spektrum produktów. W tej grupie wyrobów jubilerskich można znaleźć m.in. sygnety, bransolety czy spinki do mankietów. Do łask wracają jednak bardzo eleganckie czasomierze, nazywane z ang. “marriage watch”, czyli dosłownie zegarek do ślubu. Zazwyczaj są to bardzo minimalistyczne zegarki mechaniczne wysokiej klasy w srebrnej lub złotej kopercie, bez dodatkowych zdobień, na pasku dopasowanym kolorystycznie do garnituru lub smokingu. Ślubną biżuterię męską obowiązują te same zasady co damską - trzeba uważać, żeby nie przesadzić, a także umiejętnie dobierać opcje kolorystyczne i materiały wykonania.


Piękno ślubnej biżuterii


Biżuteria ślubna zazwyczaj ma dla nas sentymentalne znaczenie, przywiązujemy się do niej jako do formy pamiątki z tego wyjątkowego dnia. Oczywiście państwo młodzi wręczają sobie obrączki, jednak pozostałe elementy, które tego dnia mamy na sobie także zyskują dla nas ogromne znaczenie. Można to zauważyć m.in. po tym, że wielu mężczyzn przez wiele lat trzyma w szafie garnitur, w którym składali przysięgę małżeńską, tak samo jak wiele kobiet ma specjalne miejsce dla kolczyków i naszyjników, które miały na sobie w tym wyjątkowym dniu.

Nasze propozycje biżuterii na wyjątkowy dzień:

Złota biżuteria damska

Srebrna biżuteria damska

Spinki do mankietów

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię