Czy pierścionek zaręczynowy musi być z diamentem?

Zaręczyny to niezwykle ważny moment w historii każdej pary. Moment, w którym mężczyzna oświadcza się swojej ukochanej, często jest planowany w głowach obojga partnerów. Jednak przed przyszłym narzeczonym stoi duże wyzwanie w postaci doboru odpowiedniego pierścionka zaręczynowego, który spodoba się wybrance serca. Jednak z wyborem tej estetycznej ozdoby wiąże się kilka kwestii, które dla wielu osób są bardzo problematyczne. Często wielu mężczyzn zastanawiając się nad zakupem pierścionka, zadaje sobie pytania o to, czy pierścionek zaręczynowy musi być drogi? Albo czy powinien zawierać diament? Są to kwestie, na które warto odpowiedzieć.

 

Czy pierścionek zaręczynowy musi być drogi?

 

Szukając pierścionka zaręczynowego, można dostać zawrotów głowy ze względu na ogromny wybór tego typu biżuterii. Modele różnią się także próbą kruszców, ilością lub rodzajem kamieni szlachetnych. Ceny pierścionków zaręczynowych zależą od szeregu różnych czynników, które wpływają na ich koszt. Po pierwsze istotny jest rodzaj kruszcu. Przykładowo złoto prezentuje się w wielu wersjach - klasycznej, białej, różowej, a nawet czarnej. Do tego dochodzi wielkość próby kruszcu, a także rodzaj, ilość i wielkość kamieni szlachetnych.

 

Jednak jeżeli myślisz, że pierścionek zaręczynowy zawsze musi kosztować małą fortunę, to zdecydowanie nie jest to prawda. Oczywiście, zawsze będzie to zauważalny wydatek, ale nie oznacza to, że trzeba na niego wydawać ogromną kwotę. Bez problemu można znaleźć pierścionki zaręczynowe z mniejszymi kamieniami, które będą zauważalnie tańsze. Dlatego nie przejmuj się, jeżeli nie dysponujesz dużymi środkami finansowymi, ponieważ nadal możesz znaleźć piękne modele w przystępnych cenach.

 

Czy pierścionek zaręczynowy musi być z diamentem?

 

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że pierścionek nie musi posiadać diamentu, ponieważ dostępnych jest wiele rodzajów kamieni szlachetnych, które będą prezentowały się równie efektownie. Mało tego, nie wszystkim kobietom podobają się pierścionki z diamentami - zaręczynowe modele są różnorodne. Dlatego przed zakupem warto dobrze się zastanowić i poradzić się bliskiej osoby partnerki. O ile masz pewność, że będzie umiała dochować tajemnicy.

 

Pierścionki z diamentami uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych. Wiąże się z tym jednak bardzo wysoka cena pierścionków udekorowanych tego typu kamieniami. Dlatego na początku zastanów się, czy taki rodzaj na pewno spodoba się Twojej partnerce. Jeżeli uważasz, że tak i, że możesz sobie na taki wydatek pozwolić, to na pewno będzie to dobry pomysł, ale nie konieczność.

 

Czy pierścionek zaręczynowy może być z cyrkonią?

 

Bardzo ciekawą alternatywą przy wyborze idealnego kamienia do pierścionka może okazać się cyrkonia. To syntetyczny produkt, dzięki czemu cena jest dużo niższa niż prawdziwych diamentów. Cechą charakterystyczną cyrkonii stanowi fakt, że są one bardzo podobne do prawdziwych, naturalnych diamentów. Zamiennik można poznać po tym, że jeśli się przyjrzymy, to zobaczymy w niej litery. Ponadto cyrkonia mieni się wieloma kolorami, a brylanty prezentują odcienie szarości, bieli, delikatnej pomarańczy bądź czerwieni.

 

Odpowiadając na powyższe pytanie, pierścionek może być z cyrkonią, jeżeli uważasz, że będzie podobał się partnerce. Jednak należy podkreślić, że diament jest najtwardszym kamieniem szlachetnym, przez co cechuje się wyjątkową trwałością. Z tego względu jeżeli zależy Ci na podarowaniu pierścionka zaręczynowego, który nie straci swojego pięknego blasku i będzie świetnie się prezentował nawet po wielu latach, lepszym rozwiązaniem może okazać się diament.

 

Dzień zaręczyn to bardzo szczególny moment, jednak należy pamiętać o tym, że sam pierścionek zaręczynowy to tylko symbol i tradycja. Najważniejsze w tym dniu jest to, że chcecie spędzić ze sobą resztę życia. Bez względu na to, jaki pierścionek zaręczynowy wybierzesz, jeśli łączy was szczere uczucie, to nie powinno mieć znaczenia to, ile zakupiony model kosztował, czy jaki kamień szlachetny go ozdabia.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię