Jak dbać o pierścionek z diamentem?

Mówi się, że diamenty są wieczne. Biżuteria zawierająca te minerały jest wyjątkowo trwała i cenna. Uchodzi za symbol bogactwa oraz prestiżu. Często to właśnie pierścionki z diamentami są darowane kobietom z okazji zaręczyn. Choć cechują się niezwykłą wytrzymałością i odpornością na wiele czynników zewnętrznych, nie oznacza to, iż nie wymagają pielęgnacji. Aby zachowały swój piękny wygląd, należy o nie odpowiednio dbać.

 

Jak dbać o pierścionek z diamentem?

 

Diamenty uznawane są za najtwardsze naturalne minerały na świecie. Nie oznacza to jednak, że są odporne na wszelkie uszkodzenia. Z tego względu, aby zachować ich piękny wygląd na długie lata, trzeba pamiętać o regularnej pielęgnacji. Niestety większość środków dostępnych w domach nie nadaje się do czyszczenia tych wyjątkowych kamieni, ponieważ mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń biżuterii.

 

Do czyszczenia pierścionka z diamentami zaleca się użycia delikatnych, najlepiej naturalnych środków myjących. Dobrze sprawdzi się np. szare mydło rozpuszczone w niedużej ilości ciepłej wody. Taki roztwór pomoże skutecznie wyczyścić biżuterię i nie będzie stanowił dla niej zagrożenia.

 

Do czyszczenia biżuterii z diamentami polecany jest również roztwór amoniaku. Pozwala szybko i skutecznie usunąć wszelkie przebarwienia. Należy jednak pamiętać, że trzeba używać go z rozwagą. Zbyt częste sięganie po ten roztwór i długotrwałe moczenie w nim biżuterii może doprowadzić do jej uszkodzenia. Amoniak jest w stanie doprowadzić do zmętniania i odbarwienia szlachetnych minerałów. Z tego względu nie wolno stosować go regularnie.

 

Podczas pielęgnacji pierścionków z diamentami zaleca się stosowanie wyłącznie miękkich, delikatnych ściereczek. Szczególnie polecane są te wykonane z bawełny. Do mycia biżuterii sprawdzają się również miękkie szczoteczki do zębów.

 

Użytkowanie pierścionków z diamentami - czego unikać?

 

Gdy już wskazaliśmy informacje, jak dbać o pierścionek zaręczynowy z diamentem, chcielibyśmy zaznaczyć, czego unikać podczas użytkowania tej biżuterii. Przede wszystkim należy zrezygnować ze stosowania silnych detergentów do ich czyszczenia. Zaleca się wybieranie wyłącznie delikatnych środków myjących. Ponadto pierścionki z diamentami nie powinny mieć kontaktu z wybielaczem czy chlorem. Z tego względu zawsze należy ściągać je podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem, mycia rąk czy wizyty na basenie. Bardzo ważne jest ściągnięcie ich również w czasie mycia naczyń. Płyn mógłby spowodować wiele szkód m.in. przyczynić się do zmatowienia biżuterii.

 

Aby zadbać o pierścionek z diamentem, należy również uważać podczas spryskiwania ciała perfumami. Nie powinien on mieć kontaktu z tego typu środkami. Warto również ściągać biżuterię podczas wykonywania różnego rodzaju prac, aby zabezpieczyć ją przed uszkodzeniami. Należy pamiętać, że nawet jeśli diamentowi nie grozi zarysowanie, to podczas intensywnych prac kamień może wypaść z pierścionka.

 

Jak dbać o pierścionek z diamentem? Pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu!

 

Aby pierścionek z diamentem jak najdłużej zachwycał swoim pięknem, należy pamiętać nie tylko o jego regularnym czyszczeniu, ale również odpowiednim przechowywaniu. Najlepiej trzymać go w pudełeczku lub szkatułce z delikatną, aksamitną wyściółką. Nie należy wkładać pierścionka w miejsce, w którym znajduje się inna biżuteria, gdyż mogłoby to doprowadzić do jego zarysowania i uszkodzeń. Ponadto zaleca się przechowywanie go z dala od dzieci i zwierząt. Warto umieścić ozdobę w szafce zamykanej na klucz, niedostępnej dla osób trzecich.

 

Czyszczenie i konserwacja pierścionka z diamentem u jubilera

 

Aby jak najdłużej móc cieszyć się pięknem pierścionka z diamentem, warto oddać go jubilerowi, aby przeprowadził niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. Specjalista wyczyści go przy pomocy odpowiednich środków, które z pewnością nie będą mu zagrażały. Ponadto jubiler usunie z niego wszelkie rysy i pozbędzie się odbarwień. Na końcu na pewno chętnie posłuży większą ilościa porad, jak dbać o pierścionek zaręczynowy z diamentem, aby służył jak najdłużej.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię